ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9344175
*
nr 934 4175
Spegel
Blyglas, höjd: 116
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:46:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 17:16:12
1
200 kr
4/1 22:44:37
2
150 kr
4/1 22:44:37
1
200 kr (Budbetjänt)
4/1 22:44:59
2
250 kr
5/1 18:48:24
1
300 kr
8/1 21:42:14
3
Vinnande bud
9/1 23:03:06
4
450 kr
9/1 23:03:06
3
(budbetjänt)
12/1 00:43:25
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4175
Spegel
Blyglas, höjd: 116
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 17:16:12 | 1 | 200 kr |
4/1 22:44:37 | 2 | 150 kr |
4/1 22:44:37 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
4/1 22:44:59 | 2 | 250 kr |
5/1 18:48:24 | 1 | 300 kr |
8/1 21:42:14 | 3 | Vinnande bud |
9/1 23:03:06 | 4 | 450 kr |
9/1 23:03:06 | 3 | (budbetjänt) |
12/1 00:43:25 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43